Samorządowcy nad szachownicą

na zdjęciu szachiści fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

24 szachistek i szachistów wzięło udział w rozegranym 27 maja w Hali im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej I Turnieju Szachowym Radnych i Pracowników Samorządowych o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

W imieniu prezydenta miasta imprezę otworzył jego zastępca Adam Ruśniak. Po rozegraniu siedmiu około półgodzinnych rund turniej wygrał Józef Koźmiński reprezentujący Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a kolejne miejsca na podium zajęli Marcin Konior z Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz i Adrian Olecki z Towarzystwa Sportowego Podbeskidzie. Wszyscy oni zgromadzili po 5,5 pkt. O kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Przygoda z Zespołu Placówek dla Młodzieży Parasol, a drużynowo - z dużą przewagą nad pozostałymi zespołami triumfował - Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Na najlepszych czekały okazałe puchary, medale oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów – firmę NetComplex z Bielska-Białej i Firmę Rodzinną Mokate z Ustronia. Nagrody otrzymała ponad połowa uczestników, jednak ostatecznie nikt nie wyszedł z pustymi rękami – każdy na zakończenie turnieju otrzymał okolicznościowy upominek.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwał sędzia główny IA Michał Paździora oraz kierownik turnieju Paweł Jałowiczor.
Wspaniała atmosfera, wysoki poziom sportowej rywalizacji oraz bardzo pozytywne opinie uczestników i sponsorów o organizacji i przebiegu turnieju pozwalają wierzyć, że w kolejnej edycji do szachownic zasiądzie jeszcze więcej samorządowców.

r