Przybory szkolne i książki dla Ukraińców 

Na zdjęciu Książnica Beskidzka oraz żółto-niebieskie serce fot. Książnica Beskidzka

Zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci uchodźców z Ukrainy przygotowała Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej. Pomóżmy dzieciom, które schroniły się przed wojną w naszym mieście, sprawmy, żeby czuły się u nas dobrze i bezpiecznie, a gdy zajdzie taka potrzeba, żeby miały z czym chodzić do szkoły. 

Wojna w Ukrainie staje się coraz bardziej częścią naszej rzeczywistości. Ostatnie trudne dni pokazały jak otwarte mamy serca. Jedną z akcji pomocowych organizuje Książnica Beskidzka, która ogłosiła zbiórkę wyprawek szkolnych oraz książek w języku ukraińskim, aby poszerzyć swoje zbiory. Osoby posiadające takie publikacje proszone są o ich przekazywanie do biblioteki. 

Do wyprawki szkolnej zbierane są tornistry/plecaki, piórniki z wyposażeniem, zeszyty, artykuły plastyczne: bloki rysunkowe, kredki, farby, plastelina, ołówki, długopisy itp., stroje gimnastyczne (buty, dresy, getry, koszulki- najlepiej białe) – dla dzieci przedszkolno-szkolnych. KB prosi również o kolorowanki, zabawki edukacyjne, puzzle, gry planszowe. Ważne, żeby zabawki były w dobrym stanie.

Rzeczy z listy można zostawiać w oznaczonych koszach ustawionych w holu na parterze w gmachu głównym Książnicy Beskidzkiej przy ul. Juliusza Słowackiego 17a.

Оголошення – ЗА́КЛИК!
Бібліотека Бескидів оголошує „збір книжок Українською.
Місце зустрічі: Головна будівля Бібліотека Бескидів
Вул Юліуша Словацького 17 а, Бельсько-Бяла
Дякую

JacK