Przedszkoliada po 2-letniej przerwie

na zdjęciu dzieci fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Prawdziwe oblężenie przeżył w weekend stadion na górce przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej. Tylu emocji, kolorów i uśmiechniętych twarzy dzieci dawno tam nie było. 11 czerwca ponad 300 przedszkolaków z miasta i okolic zmierzyło się tam w piętnastym turnieju minipiłki nożnej Przedszkoliada.

Organizatorami wydarzenia byli Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Football Academy oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy Przedszkoliady zostali podzieleni na 30 drużyn, a mecze rozgrywane były w 6 grupach, na 6 boiskach równocześnie. Zawody otworzył prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

- To jest jubileuszowa edycja Przedszkoliady. Mam nadzieję, że poziom będzie bardzo wysoki. Ponad 300 dzieciaków. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w to, oczywiście przede wszystkim rodzicom. Cóż lepszego możemy dać naszym dzieciom w taką sobotę jak dziś – czas i ruch dla zdrowia – to jest ważne – przypomniał prezydent. – Dobrego weekendu w Bielsku-Białej – dodał.

Wszyscy mali zawodnicy otrzymali okolicznościowe koszulki i medale, a każda drużyna pamiątkowy puchar.

Jednak rozgrywki w piłkę, to nie jedyna atrakcja, która działa się na boisku przy ul. Młyńskiej w minioną sobotę. Był też konkurs rzutów karnych dla rodziców, pokaz żonglerki, stanowiska Luce, Basket Hills, Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego przygotował wydarzenie pod hasłem Akcja segregacja, byli też animatorzy oraz maskotki klubowe Pampalini i Beskidek.

Wydarzenie zostało zorganizowane po 2-letniej przerwie spowodowanej koronawirusem. Wcześniej corocznie odbywały się dwie edycje turnieju – wiosenna na otwartym stadionie i jesienna w hali pod Dębowcem. W tym roku organizatorzy wracają do tej formuły – edycja jesienna odbędzie się w listopadzie.

 

ek