Prawie pół miliona

Na zdjęciu chłopiec wrzucający pieniądze do puszki WOŚP w autobusie miejskim fot. MZK w Bielsku-Białej

Dzięki mieszkańcom Bielska-Białej i okolic na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynie co najmniej 487.000 zł. To wspólny wynik wolontariuszy kwestujących w trzech sztabach: WOŚP Bielsko - Sztab LO5, Extreme Trauma Team i sztabu WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała.

Ta kwota stale rośnie dzięki eSkarbonce, do której pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl można wpłacać pieniądze jeszcze w poniedziałek – 1 lutego do godziny 23:59.
Nadal trwa również, na allegro pod adresem https://allegro.pl/oferta/kolacja-z-prezydentem-bielska-bialej-10168084973, licytacja kolacji z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim. Aukcja zakończy się 4 lutego o godzinie 22.00. Obecnie za kolację trzeba już zapłacić prawie 10.000 zł. Niestety, nie znalazł się chętny na drugą licytację bielskiego sztabu, mianowicie zabytkowy pojazd pożarniczy – Willys 6-226.

31 stycznia podczas 29. finału WOŚP na ulice Bielska-Białej i okolic wyszli wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi puszkami. I mimo, że finał był skromniejszy z powodów obostrzeń pandemicznych, bielszczanie nie zawiedli. Wśród spacerujących w niedzielę po mieście trudno było znaleźć osoby bez czerwonego serduszka na ubraniu – symbolu orkiestry wręczanym przez wolontariuszy w zamian za datek do puszki. W tym roku pieniądze zebrane w całym kraju zostaną przeznaczone na oddziały laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

W ramach orkiestry w Bielsku-Białej zagrał też Miejski Zakład Komunikacyjny. Spółka wypuściła w dniu finału na ulice miasta specjalnie oklejony autobus z grafikami i ogromnym sercem WOŚP. Pojazdem podróżowały całe rodziny, nie było też końca zdjęć na tle kolorowego pojazdu. MZK miał też swoje licytację. Za ponad 1.130 zł udało się sprzedać zwiedzanie bazy MZK połączone z obiadem z prezesem spółki i za 350 zł kolekcjonerski zestaw z okazji 125-lecia spółki – pióro i długopis. Bazę MZK zwiedzi mieszkaniec Bielska-Białej, a zestaw wylicytował mieszkaniec Skawiny.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wszystkie sztaby orkiestry na terenie naszego miasta zebrały łącznie 735.000 zł. Na ostateczne podsumowanie tegorocznej zbiórki musimy jeszcze poczekać.

Emilia Klejmont