Pomocne dla organizacji pozarządowych

Na zdjęciu szyld Centrum Organizacji Pozarządowych fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Działające w Bielsku-Białej organizacje pozarządowe w czasie epidemii mogą liczyć na pomoc władz miasta. Przypomnijmy, że organizacje prowadzące działalność w lokalach będących własnością miasta mogą skorzystać z obniżki czynszu, jeśli epidemia zmusiła je do ograniczenia działań w tych lokalach.
Miasto wprowadziło też zasadę elastyczności w realizowaniu i rozliczaniu zadań publicznych. Bielskie organizacje mogą korzystać z bezpłatnego doradztwa księgowego oraz prawnego, zwłaszcza pomocnego przy interpretacji przepisów Tarczy antykryzysowej. Organizacje te mogą też ubiegać się o dodatkowe środki finansowe na realizację zadań, które będą związane z ograniczaniem społecznych skutków epidemii.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych pod nr tel. 33 4970790 oraz e-mail: cop@um.bielsko.pl, a poniżej zamieszczamy ulotkę z pełną ofertą miasta kierowaną do organizacji, która też znajduje się na stronie https://bielsko-biala.pl/centrum-organizacji-pozarzadowych oraz na https://www.facebook.com/COPBielskoBiala/

Oprac. kk