Podziękowania za zdobycie pucharu

na zdjęciu prezydent Klimaszewski przemawia do siatkarzy fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

27 stycznia br. w Ratuszu prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym klubu BBTS SA. Okolicznościowe spotkanie - z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa - było związane ze zdobyciem przez siatkarzy z Bielska-Białej Pucharu Polski Tauron I ligi.

Przypomnijmy, BBTS wywalczył Puchar Polski Tauron I ligi drugi raz z rzędu, po zwycięstwach nad LUK Politechniką Lublin i w finale z Visłą Bydgoszcz w grudniu ubiegłego roku.
Podczas spotkania prezydent złożył gratulacje i podziękowania całej drużynie. Podkreślił również istotną rolę samorządu we wspieraniu sportu.

- Gratuluję pucharu, gratuluję również miejsca w lidze. Cały czas trzymamy za was kciuki. Mamy wielką szansę na wejście do Plus Ligi. To będzie nie tylko wasz sukces, ale również sukces całego miasta. Jeżeli powstała taka drużyna, która jest prawdziwym zespołem, myślę, że warto to kontynuować w następnych sezonach. Dziękuję za te sukcesy i proszę o następne. Jest to promocja dla miasta i bardzo to doceniamy  – mówił prezydent J. Klimaszewski.

Podczas spotkania prezydent Jarosław Klimaszewski otrzymał z rąk prezesa klubu BBTS Mirosława Krysty miniaturę Pucharu Polski Tauron I ligi, pamiątkową koszulkę i piłkę z autografami drużyny.
- Mamy drużynę. To jest grupa, która ma wspólny cel, ten cel sobie sama wyznaczyła i go realizuje. Póki co przynosi to kapitalne efekty, ale trzeba grać do końca. Szansą na nasz dalszy rozwój jest awans do Plus Ligi. Zrobimy co w naszej mocy, żeby to się udało. Dziękujemy za wsparcie i obyśmy razem mogli w maju świętować awans - podkreślił prezes BBTS Mirosław Krysta.

BBTS obecnie zajmuje pierwsze miejsce w lidze, mając na koncie 17 zwycięstw i 1 porażkę oraz 2 punkty przewagi nad drugą drużyną. Najważniejsze informacje o rozgrywkach siatkarzy z Bielska-Białej można znaleźć na www.bbtsbielsko.pl.

r.