Pięknie recytują

na zdjęciu duża grupa młodzieży Laureaci 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego fot. Paweł JANic Janicki

Laureatkami wojewódzkich eliminacji 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostały absolwentki i uczennice bielskich szkół ponadpodstawowych - Katarzyna Żbel, Zuzanna Czajka i Aleksandra Jarosz.

Eliminacje odbywały się 10 i 11 czerwca w Zabrzu. Katarzyna Żbel - wychowanka Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. A. Osieckiej i Agnieszki Szulakowskiej-Bednarczyk - wyrecytowała pierwsze miejsce oraz wyśpiewała drugie w kategorii poezja śpiewana. Natomiast dwie wychowanki Anny Maśki - Zuzanna Czajka i Aleksandra Jarosz – uczestniczki zajęć młodzieżowego Teatru Manufaktura w Domu Kultury w Kamienicy, filii Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej - również otrzymały nominację do reprezentowania województwa śląskiego w finałach 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zuzanna Czajka za recytację zdobyła trzecie miejsce, a Aleksandra Jarosz w kategorii teatru jednego aktora - za spektakl pt. Nowy Kuraż do tekstów Stanisława Barańczaka i Rolanda Topora w reżyserii Anny Maśki – zajęła drugie miejsce.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny podczas kolejnych etapów OKR w Ostrołęce w czerwcu oraz Słupsku i Włocławku we wrześniu.

opr. JacK