Park Rosta już jest

na zdjęciu park fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Dobiegły końca prace przy budowie Parku Rosta u zbiegu ulic Karola Krausa i Józefa Chłopickiego w Bielsku-Białej. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na rok 2021 i 2022.

Park w Białej Północ to powierzchnia ponad 5.200 m2 podzielona na trzy strefy – rekreacyjną, gier plenerowych i przeznaczoną dla dzieci. Wszystkie łączą ścieżki żwirowe oraz z kostki brukowej, wzdłuż których stoją ławki i kosze na śmieci. W strefie gier plenerowych znajdziemy stoły do gry w piłkarzyki, szachy i ping-ponga. Strefa rekreacyjna to hamaki i leżaki. Całość zamyka w półkolu strefa przeznaczona dla najmłodszych z urządzeniami edukacyjnymi i sensorycznymi.
Wszystko obsadzone jest krzewami ozdobnymi, trawami, bylinami oraz drzewami – w sumie w parku posadzono ponad 30 drzew, 350 krzewów, ponad 680 sztuk traw ozdobnych oraz około 330 bylin.

Wkrótce w sąsiedztwie tego terenu stanie zestaw zabawowy - warownia, zbudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 pod nazwą Zielone place zabaw. I to nie wszystko. Wiosną bowiem Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego ma w planach wysianie łąki kwietnej oraz nasadzenia roślin, które jeszcze bardziej wzbogacą ten teren i przekształcą w park z prawdziwego zdarzenia.

Ostateczny efekt zobaczymy wiosną i na pewno jeszcze raz odwiedzimy to miejsce.

ek