Olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznym

na zdjęciu wręczani nagród fot. Jacek Kachel/Wydział Prasowy UMBB

Etap powiatowy Regionalnej olimpiady wiedzy o zdrowiu psychicznym zorganizowano 26 października w sali sesyjnej bielskiego Ratusza. W olimpijskich zmaganiach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół ponadpodstawowych.

W imieniu władz Bielska-Białej młodzież w Ratuszu przywitał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski, który podkreślił, jak ważna jest równowaga psychiczna w życiu każdego człowieka.

Konkurs jest kilkuetapowy, w pierwszym etapie szkolnym uczestniczyło 194 uczniów. Najlepsi zakwalifikowali się do finału powiatowego, który odbywał się właśnie w Ratuszu w Bielsku-Białej. Zebrani na sali uczniowie najpierw pisali test, a później wśród najlepszych przeprowadzono dogrywkę.

Tematem tegorocznej Regionalnej olimpiady wiedzy o zdrowiu psychicznym jest Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w czasie pandemii – specyfikacja uzależnień behawioralnych, ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych skutków stałego przebywania w cyfrowej przestrzeni. Wystąpienia uczestników olimpiady oceniało jury pod przewodnictwem p.o. dyrektora naczelnego Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka w Bielsku-Białej, lekarza psychiatry Izabeli Dydo-Konior, w składzie – dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Podkowa w Bielsku-Białej Joanna Brzozowska-Papuga oraz zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Bartłomiej Łukosz.

Oto wyniki etapu powiatowego Regionalnej olimpiady wiedzy o zdrowiu psychicznym:

I miejsce Natalia Dygowska,
II miejsce Dagmara Baran,
III miejsce Aleksandra Hanysek.

Finał olimpiady odbędzie się 22 listopada w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lek. med. Ireneusz Jelonek. Patroni naukowi konkursu to rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej dr hab. inż. Jacek Nowakowski oraz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ATH dr hab. n. med. Rafał Bobiński.  

JacK

 

na zdjęciu nagrodzeni
fot. Jacek Kachel/Wydział Prasowy UMBB

 

na zdjęciu nagrodzeni
fot. Jacek Kachel/Wydział Prasowy UMBB