Niech no tylko zakwitną

na zdjęciu tabliczka fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Już wkrótce rozpocznie się sezon wegetacji roślin, a natura zacznie budzić się do życia. Wydział Gospodarki Miejskiej serdecznie zachęca do zwracania uwagi na otaczającą nas przyrodę, zwłaszcza teraz, gdy przygotowujemy się na nadejście wiosny.

Już teraz możemy zauważyć efekty ostatnich prac pielęgnacyjnych. Na skarpie pod Zamkiem Sułkowskich jesienią ubiegłego roku posadzone zostały cebulki tulipanów. Już niedługo będą one rozkwitać, dodając uroku temu malowniczemu zakątkowi miasta. Także na placu Franciszka Smolki wkrótce zobaczymy nowe kwiaty, które swoim pięknem będą cieszyć oczy w nadchodzących wiosennych dniach.

Abyśmy jednak mogli w pełni korzystać z tych przyjemności, musimy zachować odpowiednią ostrożność i szacunek dla roślin. Dlatego Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zainstalował specjalne tabliczki informacyjne, które przypominają o konieczności ochrony rabat, kwietników i niedeptaniu ich.

Wiosna to czas, gdy natura obdarza nas swoimi darami, a miasto staje się pełne życia. Dlatego warto dbać o nasze otoczenie i cieszyć się z każdego zielonego zakątka, który dodaje uroku naszej codzienności. Zachęcamy więc do troski o naszą zieloną przestrzeń miejską i do wspólnego tworzenia przyjaznego środowiska dla nas wszystkich.

 

ps