Nazwij mural Oteckiego

Na zdjęciu kamienica z muralem fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Trwające od 27 sierpnia do 5 września Dni Bielska-Białej wraz z obchodami 70. rocznicy połączenia obu miast zainaugurowało odsłonięcie przez prezydenta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski muralu stworzonego na ścianie kamienicy przy pl. Ratuszowym 7 przez Wojciecha Kołacza, ps. Otecki. Teraz Galeria Bielska BWA ogłasza konkurs na tytuł muralu.

- Po raz pierwszy w towarzystwie tak licznej publiczności odsłaniamy mural, specjalną pracę przygotowaną z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej – podkreśliła podczas uroczystości Justyna Łabądź z Galerii Bielskiej BWA, informując, że malowidło powstało w 7. edycji projektu oBBraz miasta i jest już 26. muralem w Bielsku-Białej.

- Dziękuję za możliwość wykonania tego muralu. Nigdy nie miałem tak dużej publiczności podczas inauguracji mojej pracy - stwierdził Wojciech Kołacz. – Na muralu widnieją dwie postaci symbolizujące Bielsko i Białą i trzecia - rzekę. Mural nie ma tytułu, liczymy więc na państwa kreatywność w wyborze tytułu. Realizacja muralu trwała dwa tygodnie, podczas których poznałem mieszkańców miasta, bardzo serdecznych i miłych ludzi - dodał artysta.

Galeria Bielska BWA ogłasza konkurs na tytuł muralu Wojciecha Kołacza Oteckiego na ścianie budynku przy placu Ratuszowym 7 z okazji jubileuszu 70-lecia połączenia Bielska i Białej. Konkurs będzie odbywać się poprzez profile Galerii Bielskiej BWA w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram). Propozycje można zgłaszać do 12 września 2021 r. Wybraną nazwę oraz zwycięzcę konkursu galeria ogłosi do 13 września br. W jury konkursu zasiądą wybrani pracownicy Galerii Bielskiej BWA oraz sam artysta. Będą nagrody niespodzianki!

wag

Plakat zapowiadający konkurs