My mieszkamy tu

na zdjęciu trzy prace uczniów fot. Szkoła Podstawowa nr 33 w Bielsku-Białej 32

W ramach obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kornela Makuszyńskiego zrealizowała szereg różnorodnych projektów.
Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 33 mieli okazję uczestniczyć w konkursie historyczno-geograficznym, natomiast dzieci z klas I-III tej szkoły poznawały historię naszego miasta, odkrywając ciekawe zakątki i poszukując informacji o sławnych bielszczanach.

- Najmłodsi uczniowie poznawali dokładnie podwójny herb Bielska-Białej oraz przypomnieli sobie bohaterów kreskówek, które powstały w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych – informuje dyrektor SP nr 33 Anna Kruk. - Ogromne zainteresowanie wzbudził konkurs plastyczny. Podczas zajęć w świetlicy dzieci stworzyły piękne mozaiki przedstawiające - Reksia, Bolka i Lolka oraz Pampaliniego, łowcę zwierząt - dodaje A. Kruk.

Uczniowie SP 33 zrealizowali też autorski teledysk upamiętniający tak ważną dla mieszkańców naszego miasta rocznicę. Link do filmu:

https://youtu.be/8nYvVaoDxV0

 

JacK