Mistrzostwa kolarzy górskich 

Na zdjęciu rowerzysta na trasie enduro Zawody enduro, fot. organizatorzy

Miłośnicy kolarstwa górskiego z kraju i z zagranicy 26 i 27 sierpnia pojawią się w Bielsku-Białej i w Szczyrku, aby wziąć udział w otwartych Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails. 

W ostatni weekend sierpnia w Bielsku-Białej i Szczyrku, miłośnicy kolarstwa górskiego - w szczególności jego grawitacyjnej odmiany, jaką jest enduro - będą mogli zobaczyć najszybszych zawodników z kraju i zza granicy ścigających się w otwartych Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails. Zawody te są jedyną w naszym kraju eliminacją do światowej serii enduro (Enduro World Series), co dodatkowo podnosi rangę imprezy.

Enduro zyskuje w ostatnich latach ogromną popularność. Powodem jest nie tylko rozwój odpowiedniej infrastruktury rowerowej w górach - jak np. trasy Enduro Trails w Bielsku-Białej i w Szczyrku - ale także sama forma tej dyscypliny. Enduro wybiera bowiem z kolarstwa górskiego to, co najfajniejsze: wycieczki z nieśpieszną eksploracją terenu i podziwianiem widoków oraz ściganie na najprzyjemniejszych, choć wymagających technicznie, odcinkach zjazdowych. Wyścig enduro jest więc długą wycieczką po górach, składająca się z odcinków podjazdowych pokonywanych wspólnie, bez pomiaru czasu oraz zjazdowych odcinków specjalnych (tzw. OS-ów), pokonywanych indywidualnie, na czas (wygrywa zawodnik, który pokona zjazdy w najkrótszym czasie).  

Tegoroczna wyścigowa wycieczka znów poprowadzona zostanie malowniczymi szczytami i graniami Beskidów, a zawodnicy pędzić będą w dół na czas po najlepszych trasach naszego regionu. Harmonogram i trasa zawodów zostanie podana do wiadomości w środę, 24 sierpnia, zawodnicy będą mogli się z nią zapoznać w czwartek i w piątek, a główny wyścig odbędzie się w sobotę. Listy startowe są już pełne.

Do oglądania przejazdów zapraszają organizatorzy zawodów, informując, że: leśne loże na trasach zawodów nie mają limitu miejsc i pomieszczą wszystkich kibiców (w środowym komunikacie określimy czas i najlepsze miejsca do kibicowania). 
Aktualne informacje o zawodach dodawane będą tu:
https://endurotrails.pl/zawody-1/o-zawodach 
https://www.facebook.com/Endurotrails 
https://www.facebook.com/events/735714490991807 
https://www.instagram.com/endurotrails/ 

Partnerzy strategiczni imprezy to: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który objął wydarzenie swym patronatem, Garmin Polska, Cavatina Hall, Murapol S.A. oraz Toyota Carolina Bielsko.

opr. JacK 

 

Na zdjęciu rowerzysta na trasie enduro

 

Na zdjęciu rowerzysta na trasie enduro


 

 

Na zdjęciu rowerzysta na trasie enduro