Mistrz i Małgorzata w Interpretacjach

Scena ze spektaklu Mistrz i Małgorzata, fot. Dorota Koperska Scena ze spektaklu Mistrz i Małgorzata, fot. Dorota Koperska / Teatr Polski

Spektakl Teatru Polskiego Mistrz i Małgorzata w reżyserii Małgorzaty Warsickiej znalazł się w programie 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Prezentacje on-line przedstawienia bielskiego teatru zaplanowano 27 listopada o godz. 20.00.

20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje rozpoczyna się 23 listopada i potrwa do 28 listopada. Spektakle konkursowe i pozostałe punkty festiwalowego programu prezentowane będą on-line - na żywo lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje - na stronie: http://festiwal-interpretacje.pl/

Widzowie będą mogli zagłosować na wybrany przez siebie tytuł. Teatr Polski w Bielsku-Białej zachęca do głosowania na Mistrza i Małgorzatę - nasze przedstawienie pokazane zostanie 27 listopada o godz. 20.00. To bardzo efektowny spektakl, z udziałem niemal całego zespołu TP, a także kwartetu smyczkowego i chóru. Za muzykę do przedstawienia – nawiązującą do Pasji wg św. Jana i wg św. Mateusza i wykonywaną na żywo - Karol Nepelski otrzymał tegoroczną Złotą Maskę.

Przedstawienie Teatru Polskiego będzie rywalizowało o nagrodę festiwalu - Laur Konrada - ze spektaklami z całej Polski, takimi jak: Gracjan Pan Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu,  Jutro przypłynie królowa Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Jezus Nowego Teatru w Warszawie, Lwów nie oddamy Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Interpretacje to jeden z najważniejszych polskich festiwali teatralnych. W programie  festiwalu zaplanowano przegląd konkursowy najlepszych spektakli młodych reżyserów, spektakle telewizyjne i słuchowiska radiowe, dokumenty oraz krótkie fabuły, a także warsztaty, panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.

orac. wag