Mikołaj pod Annapurną!

Na zdjęciu Mikołaj z mamą Mikołaj z mamą w bazie pod Annapurną, fot. Facebook Łukasz Adamczyk

Jak założył, tak zrobił. Mikołaj Adamczyk 7-latek z Bielska-Białej 27 lipca - po 6 dniach od rozpoczęcia wyprawy w Pokharze - zdobył w Himalajach bazę pod Annapurną na wysokości 4.130 m n.p.m. Tuż przed wyjazdem dzielny maluch był gościem w bielskim Ratuszu, gdzie spotkał się z zastępcą prezydenta miasta Piotrem Kucią.

Wiadomość o zdobyciu bazy pod Annapurną ogłosił w mediach społecznościowych ojciec chłopca – Łukasz Adamczyk, który cały czas towarzyszy synowi. Z Mikołajem wędrowała też mama i oczywiście szerpowie.

Wczoraj zdobyliśmy Annapurna Base Camp 4130 m n.p.m. Lekko nie było!!! Za to Himalaje były dla nas bardzo łaskawe i pomimo pory monsunowej zobaczyliśmy całą potęgę i oblicze Annapurna Sanctuary. Byliśmy naprawdę szczęściarzami.
Moje dziecko jest niesamowite, podziwiam go bardzo za ten cały trud, który przeszedł, niedogodności związane z jedzeniem, spaniem, deszczem… osiągnął swój cel! Mały uparciuch.

To kolejne osiągniecie 7-latka z Bielska-Białej w Himalajach. Na początku tego roku chłopiec jako najmłodsze dziecko zdobył zimą bazę pod Mont Everestem. Teraz udało się z bazą pod Annapurną. A wszystko to w ramach projektu zdobycia wszystkich baz pod najwyższymi górami świata.

Cała wyprawa jest relacjonowana na YouTube Mikołaj Adamczyk i Instagramie - mikołajadamczyk_climber.

ek