Miasto Kwiatów

na zdjęciu osoby z wiankami fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W klimatach reagge, pośród niezliczonej ilości kwiatów, bielszczanie bawili się na Rynku w trakcie imprezy pt. Miasto Kwiatów.

Najpierw przez ponad dwie godziny florystki uczyły, jak pleść wianki z kwiatów, a potem na scenie wystąpił zespół Cała Góra Barwinków, czyli weterani polskiej sceny ska/reggae.
Przed koncertem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podziękował bielszczanom za to, że dzięki oddanym przez nich głosom przez dwa lata z rzędu stolica Podbeskidzia zwyciężała w plebiscycie najbardziej ukwiecone miasto w Polsce.

– Bardzo się cieszę, że tak licznie pojawiliście się państwo na kolejnej imprezie Dni Bielska-Białej. Sądząc z dużej frekwencji, udało się nam trafić w państwa oczekiwania. Dzisiejsze nasze spotkanie to budowanie wspólnoty, jesteśmy tu razem i wspólnie przeżywamy tę chwilę. Wydarzenia na świecie i sytuacja w kraju nie napawają optymizmem, więc tym bardziej potrzebne są takie dni i chwile beztroskiej zabawy - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski. – Koncert Miasto Kwiatów potwierdza, że nasze miasto otrzymało taki tytuł. To, że nasze miasto tak wygląda, jest zasługą ludzi pracujących w Wydziale Gospodarki Miejskiej, którym chciałbym, życząc państwu dobrej zabawy, publicznie podziękować – dodał prezydent.

W zeszłym roku Bielsko-Biała po raz drugi z rzędu zostało najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce. Stolica Podbeskidzia uzyskała w plebiscycie 5.137 głosów, zostawiając rywali daleko w tyle. Drugie w plebiscycie Olecko miało ponad 2.300 głosów.

Podobnie jak rok temu, tak i teraz Rynek, na którym odbywało się świętowanie, został przybrany tysiącami roślin wypożyczonych od lokalnych ogrodników.
Konkurs na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce był organizowany przez blog www.inspirowaninatura.pl oraz firmę Terra Group. Główna nagroda, czyli 9.000 zł, została przeznaczona na zakup kolejnych kompozycji kwiatowych do Bielska-Białej. W tym roku konkursu nie zorganizowano.

JacK