Literacka podróż w czasie z Kubiszówką

Plakat konkursowy źródło: DK im. W. Kubisz

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz po raz drugi zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie literackim Pewnego razu w Bielsku-Białej. W drugiej edycji konkursu, podobnie jak w zeszłorocznej, chodzi o podzielenie się rodzinnymi historiami lub stworzenie fikcyjnych opowieści i legend z Bielskiem i Białą w tle.

Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy Was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie - zachęca Kubiszówka. - Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki, czy po prostu różne, inspirujące Was, miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Ciekawym pomysłem byłoby też pojawienie się w Waszych opowieściach postaci historycznych. Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci od 7 do 12 lat i młodzieży od 13 do 18 lat. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.
 
Zgłoszenia można przysyłać do 28 maja br. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 11 czerwca, natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpi jesienią br.
Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.mdk.bielsko.pl/dkkubiszowka

Przypomnijmy, że nagrodzone w pierwszej edycji konkursu Pewnego razu w Bielsku-Białej prace literackie zostały zarejestrowane w formie filmów animowanych, nad którymi - w ramach projektu BB dla dzieci w sieci - pracowali młodzi artyści animacji. Te filmy - i wiele innych, dokumentujących działania Domu Kultury - można oglądać na kanale YouTube Kubiszówki https://www.youtube.com/channel/UCU3wRMSitDzMTDJeRfzFxtA/videos.