Libra uwodzi tańcem

Na zdjęciu Libra Libra, fot. Dom Kultury Włókniarzy

20-lecie działalności świętuje zespół tańca nowoczesnego Libra z Domu Kultury Włókniarzy. 19 maja o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej odbędzie się jubileuszowy koncert Libry.

Zespół powstał w 2002 roku w Domu Kultury Włókniarzy. Prezentuje różne formy tańca – począwszy od klasyki, poprzez taniec współczesny, aż po różne rodzaje tańca nowoczesnego, jak: hip-hop, new age czy dancehall. Choreografem zespołu jest Izabela Czyżycka – stypendystka Międzynarodowego Programu w Nowojorskiej Szkole Brodway Dance Center. Jej pasją jest taniec, którego tajniki przekazuje swoim podopiecznym już od 20-u lat, prowadząc zajęcia w grupach baletowych dla najmłodszych dzieci oraz w zespole tańca nowoczesnego Libra. Od 2012 roku rolę asystentki w tym zespole przyjęła Marta Gancarz i współpracuje z Izabelą Czyżycką. 

Na przestrzeni 20 lat zespół miał wiele osiągnięć, m.in. zdobył - Grand Prix na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w Hałcnowie, wyróżnienie na Festiwalu Talizman Sukcesu w 2007 roku, III miejsce na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w Hałcnowie w 2009 roku, III i IV miejsce na Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX, II miejsce na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w 2015 roku, III miejsce na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w Hałcnowie w 2022 roku.

Zespół brał również udział w licznych przedsięwzięciach m.in. w międzynarodowym projekcie Taniec bez Granic realizowanym wspólnie z partnerami ze Słowacji i Czech. Uczestniczy także w imprezach odbywających się na terenie miasta. 
Bilety na jubileuszowy koncert Libry są do nabycia w Domu Kultury Włókniarzy w pokoju nr 16 w godz. 11.00-19.00. Szczegółowe informacje: tel. 33 829 76 56.

r

 

na zdjęciu plakat koncertu