Lekarze startują od października 

Na zdjęciu budynek, w którym ma się mieścić filia ŚUM zdjęcie archiwalne

W Bielsku-Białej powstaje filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Już tej jesieni pierwsi studenci kierunku lekarskiego rozpoczną naukę w naszym mieście.

Na rok akademicki 2023/24 uczelnia planuje przyjąć 75 studentów na kierunek lekarski, w tym 51 osób na studia stacjonarne oraz 24 na studia niestacjonarne.

- Planowana siedziba bielskiej filii to budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej – informuje rzeczniczka prasowa SUM Agata Pustułka. 

Wcześniej mówiło się o umieszczeniu wydziału lekarskiego w budynku przy placu Marcina Lutra, zaś docelową siedzibą SUM w Bielsku-Białej ma być kompleks budynków na placu Fabrycznym, który wymaga jednak gruntownej modernizacji.

W budynku  przy ulicy 1 Dywizji Pancernej znajdzie miejsce dziekanat, dostosowane do prowadzenia kierunku lekarskiego sale seminaryjne, sale ćwiczeniowe i laboratoria. Planowana jest biblioteka i czytelnia z miejscem odpoczynku.

Dzięki podpisanym umowom, bazą do prowadzenia zajęć klinicznych będą: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej oraz Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

- Odnotowujemy duże zainteresowanie rekrutacją - dodaje Agata Pustułka.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie https://kandydat.sum.edu.pl/

JacK 

O powstaniu w Bielsku-Białej Wydziału Lekarskiego  SUM pisaliśmy tutaj:


https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/wydzial-lekarski-w-miescie
 

https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/medycyna-w-centrum-miasta