Krzesła dla WOŚP po raz siódmy

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej kolejny raz stworzyli krzesła przeznaczone na licytację w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

3 stycznia w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych uczniowie z klas III zaprezentowali 22 krzesła specjalnie przez nich przyozdobione, które – zgodnie z siedmioletnią tradycją - trafią na licytację na rzecz WOŚP. Akcję pt. Krzesła dla WOŚP szkoła organizuje wspólnie z Galerią Sfera i Fundacją Ekologiczną Arka. Licytacja krzeseł odbędzie się 28 stycznia w Galerii Sfera, początek o godz. 15.00. 

Podarowane przez Sferę nieużywane już krzesła zostały poddane tzw. upcyklingowi i dzięki wyobraźni oraz zdolnościom młodych artystów z Plastyka zyskały drugie życie, a także nowy, kolorowy wizerunek. Uczniowie pomalowali 22 krzeseł według własnych projektów. Każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem i unikatową kolorystyką. Na wykonanie każdego krzesła trzeba było poświęcić średnio od 30 do 40 godzin. 
Podczas prezentacji każdy z uczniów opowiadał o swoich inspiracjach i poszczególnych etapach pracy nad krzesłami. 

- Akcja Krzesła dla WOŚP to już w naszej szkole tradycja. Jest ona niezwykle cenna, gdyż uczniowie ofiarują swój czas i talent po to, aby zrobić coś dobrego dla innych. To jest najfajniejszy aspekt tej akcji – podkreślała wicedyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej Agata Ruman.

Środki uzyskane z licytacji trafią na konto Fundacji WOŚP, która w tym roku prowadzi zbiórkę na rzecz walki z sepsą, chorobą, która zabija wielu pacjentów.

– Bardzo się cieszymy, że dzięki uczniom i nauczycielom z bielskiego Plastyka już po raz 7. prowadzimy tę akcję. W tym roku mamy rekordowo dużo krzeseł. Zachęcam do wsparcia talentu tych młodych ludzi - mówił prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz. 

JacK 

Na zdjęciu krzesła

 

Na zdjęciu krzesła

 

Na zdjęciu krzesła