Korowód Szlakiem bajek

Na zdjęciu Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

29. Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego odbędą się 8 czerwca i - jak co roku – propagować będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Impreza podnosi poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ łączy naukę z dobrą zabawą i rekreacją.

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego już od wielu lat podejmuje szereg działań dla poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że jedną z najskuteczniejszych form oddziaływania na stan świadomości uczestników ruchu drogowego jest edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wpajanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i kreowanie właściwych postaw uczestników tego ruchu może mieć różne formy. Najbardziej efektywną są organizowane od lat Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które na stałe wpisały się w życie kulturalne miasta i regionu. W tym roku Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - wspólnie z Urzędem Miasta i przy współpracy Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej - przygotowuje je po raz 29.

W międzyszkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego wezmą udział drużyny ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zwycięskie drużyny szkolne otrzymają nagrody rzeczowe: tablice interaktywne, projektory i urządzenia wielofunkcyjne. Łączna wartość przyznanych nagród wyniesie 27.000 zł. Na zwycięzców konkursów indywidualnych czekają cenne nagrody rzeczowe, natomiast dla wszystkich pozostałych uczestników konkursów będą nagrody pocieszenia.
 
Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym poprzedzony będzie korowodem młodzieży, która przejdzie ulicami miasta z placu Ratuszowego na plac Wojska Polskiego, a inwencja drużyn szkolnych biorących udział w korowodzie zostanie oceniona przez jury konkursowe i nagrodzona specjalnymi nagrodami rzeczowymi. Hasło tegorocznego korowodu Szlakiem bajek.
 
Program Dni Bezpieczeństwa:
29. Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej odbywają się 8 czerwca.

godz. 11.00 plac Ratuszowy – zbiórka drużyn szkolnych
godz. 11.15 – uroczyste otwarcie imprezy przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej i wręczenie przedstawicielom młodzieży kluczy do miasta
godz. 11.30 – wymarsz korowodu z pl. Ratuszowego przejście ulicami ks. Stanisława Stojałowskiego, Cechową, 11 Listopada na plac Wojska Polskiego
 
pl. Wojska Polskiego:
godz. 12.00-13.15 – wystąpi Ciocia Tunia
godz. 13.20 – ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu bezpieczeństwa ruchu drogowego i wręczenie nagród przez prezydenta miasta i przedstawicieli fundacji
godz. 14.00 – występy zespołów Miejskiego Domu Kultury
godz. 15.00 – zakończenie imprezy
12.00-15.00 - gry, zabawy, animacje, malowanie buziek, zajęcia edukacyjne przygotowane przez służby mundurowe.

W związku z organizacją 29. Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego zamknięty zostanie parking na placu Ratuszowym od piątku 7 czerwca od godz. 13.00 do soboty 8 czerwca do godz. 13.30. Kierowcy posiadający zezwolenie na parkowanie na parkingu obok Ratusza od strony ul. ks. Stanisława Stojałowskiego będą mogli wjechać i wyjechać tylko od strony ul. ks. Stanisława Stojałowskiego (szlaban będzie otwarty).

oprac. wag