KON Pierś

mapa

Po raz kolejny Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej znalazło się wśród placówek spełniających standardy leczenia chorych z nowotworem piersi, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej w Polsce pod roboczą nazwą KON-Pierś, a w nazewnictwie międzynarodowym Breast Cancer Unit.

16 grudnia br. Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił wyniki postępowania konkursowego, wskazując szpitale, które w województwie śląskim spełniają standardy leczenia właśnie chorych z nowotworem piersi.

Na terenie Aglomeracji Beskidzkiej dla leczenia wspomnianych chorych wyznaczono Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej.

W województwie śląskim ośrodki wytypowane w ramach tego konkursu to: Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach, Katowickie Centrum Onkologii w Katowicach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie i Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej.

Breast Cancer Unit zgodnie z doświadczeniami ośrodków leczniczych w Unii Europejskiej, przez spełnienie odpowiednich standardów terapeutycznych, daje największą szansę na długoletnie przeżycie chorych z chorobą nowotworową.

W ramach standardów dba się równocześnie o zachowanie komfortu życia, np. stosując zabiegi rekonstrukcji piersi i gwarantując dostęp do bieżąco aktualizowanych metod leczniczych w zakresie chirurgii, radioterapii i najnowocześniejszych leków.

Należy wyraźnie podkreślić, że całość niezwykle kosztownej terapii jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

źródło: Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski w Bielsku- Białej 

oprac. ek 

 

 

logo

 

plakat