Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów

Na zdjęciu dziecko przed komputerem źródło: Koduj z Gigantami

Wystartowała rejestracja na 9 edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania.
Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji w terminie 11-26 września br. Dla uczestników przygotowano 10.000 miejsc na zajęcia on-line oraz stacjonarne w 90 miastach.

Gry komputerowe zdecydowały się zmierzyć ze sobą o tytuł Najlepszej Gry Wszechczasów. Już dziś pomóżcie swoim ulubionym grom i nie pozwólcie, by to inne zwyciężyły – zachęcają organizatorzy wydarzenia. Do rywalizacji staną gry: Minecraft, Fortnite, Among Us i jego Impostorzy, Roblox, Brawl Stars, League Of Legends i CSGo.
O tym, kto zwycięży, zdecydują młodzi programiści - uczestnicy warsztatów Koduj z Gigantami. Przygotowano dla nich zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, m.in.:
- tworzenie gier w Scratch,
- wyjątkowe przygody w Minecraft,
- profesjonalne tworzenie stron internetowych,
- projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor,
- programy i aplikacje w języku C# oraz Python
Wspólny serwer na Discordzie będzie miejscem, w którym uczestnicy warsztatów będą mogli zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

- Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5-godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania - pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych – wyjaśnia trener szkoły Giganci Programowania Adrian Czechowski.

W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Koduj z Gigantami to także Matematyczni Giganci – tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych przez egzaminatorów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
- Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji – nasze nowej marki, dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych. Zajęcia w szkole Gigantów Edukacji to gwarancja doskonale zdanego egzaminu z matematyki! Średni wynik naszych uczniów z testu ósmoklasisty to aż 81 procent! – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.

Partnerem społecznym Koduj z Gigantami są Hakersi - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz on-line.
Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Organizatorem warsztatów Koduj z Gigantami jest międzynarodowa szkoła Giganci Programowania - miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadza się uczniów w świat programowania nowych technologii, rozwija logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudza kreatywność.
Patronami honorowymi wydarzenia są: sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast.


Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

oprac. JacK