Jubilaci w Ratuszu

na zsdjęciu prezydent z jubilatami fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Gromkie Sto lat odśpiewali 13 października w sali sesyjnej Ratusza uczestnicy uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymały je pary z 50-letnim stażem małżeńskim.

Z parami małżeńskimi, które obchodziły 50 lat i więcej wspólnego życia, spotkał się 13 października prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Małżonkom złożył gratulacje i życzenia, odznaczył ich Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń jubilatom przyłączył się także ksiądz Andrzej Mojżeszko – proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

W Ratuszu 13 października jubileusz małżeński świętowali: Maria i Jerzy Białkowie, Janina i Krzysztof Chrobakowie, Małgorzata i Czesław Domeraccy, Lidia i Jan Filipiukowie, Wiktoria i Edward Gawlasowie, Anna i Czesław Guniowie, Anna i Ferdynand Kasprzykowie, Danuta i Edward Kiszczakowie, Gabriela i Jerzy Kleczkowie, Grażyna i Henryk Kłodowie, Zofia i Kazimierz Koterbiccy, Teresa i Roman Kwiecińscy, Zdzisława i Kazimierz Macudowie, Dorota i Henryk Mrzygłódowie, Czesława i Jan Noga, Barbara i Marian Olmowie, Leona i Franciszek Palowscy, Zofia i Czesław Ryńscy, Jolanta Kunicka-Wajdeczko i Włodzimierz Wajdeczko, Czesława i Wiesław Wojciechowscy, Danuta i Zdzisław Wydrowie, Janina i Józef Żmijowscy, Aniela i Józef Żyrkowie. Natomiast 60-lecie wspólnego pożycia obchodzili Sabina i Robert Modelscy, Hanna i Feliks Szuderowie, Krystyna Miazgowicz-Ślezińska i Henryk Śleziński.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe w Bielsku-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

JacK

na zdjęciu prezydent i jubilaci

 

na zdjęciu fotografia grupowa
zdjęcia: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB