iPFRON+

logo programu

Wszystkie osoby, które zawodowo działają na rzecz osób niepełnosprawnych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza na szkolenie z nowego systemu iPFRON+ w Katowicach.

System iPFRON+ ma umożliwiać składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych programów wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez fundusz. Ale w pełni elektroniczna obsługa spraw to nie wszystko. iPFRON+ będzie pierwszym systemem PFRON, który umożliwi beneficjentom wsparcia dostęp do spersonalizowanych danych dotyczących udzielanej im pomocy, ocenę jakości otrzymanego wsparcia oraz zgłoszenia akcesu do projektów finansowanych ze środków PFRON.

System tworzony jest z naciskiem na jego dostępność dla szerokiego grona użytkowników. Dostępność rozumianą znacznie szerzej, niż tylko zgodność z zaleceniami WCAG 2.1. Dostępność rozumianą jako wsparcie najnowszych narzędzi, takich jak: dyktowanie treści wniosków, wsparcie wirtualnego asystenta czy rozbudowaną pomoc kontekstową. Wreszcie dostępność rozumianą jako przemyślany i szeroko konsultowany interfejs graficzny.

W tym roku sukcesywnie uruchamiane będą nabory wniosków w poszczególnych programach wsparcia. Konkurs o zlecenie realizacji zadań organizacjom pozarządowym także odbędzie się z wykorzystaniem nowego systemu. Rejestracja w Systemie iPFRON+ - YouTube. Zanim to jednak nastąpi, PFRON zaprasza do udziału w szkoleniach.

Szkolenia te skierowane są do wszystkich osób, które zawodowo działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Udział w szkoleniu pozwoli na zapoznanie się ze sposobem pracy w systemie. Będzie okazją do poznania funkcjonalności nowego narzędzia i swobodnego poruszania się po nim, a co za tym idzie, szybkiego składania wniosków o dofinansowanie z PFRON.

Żeby zapisać się na szkolenie, wystarczy kliknąć w link i wypełnić formularz: szkolenia stacjonarne - iPfron+ https://portal-ipfronplus.pfron.org.pl/projekt/szkolenia/szkolenia-stacjonarne/.

Szkolenie, zakwaterowanie i wyżywienie są bezpłatne, uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu. Najbliższe szkolenia stacjonarne odbywają się w Katowicach w dniach 7-8 lutego i 21-22 lutego; żeby się na nie zapisać, trzeba kliknąć w link i wypełnić formularz, 07-08.02.2023 Katowice szkolenie stacjonarne - iPfron+ lub 21-22.02.2023 Katowice szkolenie stacjonarne - iPfron+. Do dyspozycji pozostają także szkolenia internetowe.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+ w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 E-administracja i otwarty rząd, Działanie 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych.

W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt: szkoleniaipfronplus@pfron.org.pl lub 532 727 025, strona główna - iPfron+.

oprac. ek