Historie tańcem opowiedziane

Na zdjęciu Jarzębinki Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki w Łodzi, fot. archiwum zespołu

W kilku konkursach tanecznych uczestniczyły z sukcesami grupy Zespołu Tańca i Piosenki Jarzębinki działającego w Bielskim Centrum Kultury. Młode artystki zostały wyróżnione i nagrodzone dwoma Grand Prix.

W odbywającej się na żywo 2. Ogólnopolskiej Łódzkiej Scenie Tańca młodsza grupa otrzymała wyróżnienie w kategorii taniec modern 12-15 lat za wykonanie choreografii Gdy wszystko zostało już powiedziane, przygotowanej przez Martynę Hickiewicz. Jak podkreśla kierownik artystyczny i główny choreograf Jarzębinek Barbara Komarnicka-Drużbicz, była to niezwykle trudna kategoria, wystąpiło w niej wiele zespołów prezentujących bardzo wysoki poziom. Z kolei starsze tancerki – Grupa J - etiudą Ostatnia jesień (na) Ziemi autorstwa Aleksandry Komarnickiej-Drużbicz wytańczyły Grand Prix całej kategorii formacje powyżej 16 lat

Zwycięska choreografia Grupy J została zgłoszona również do odbywającego się on- line 2. Konkursu Teatrów Tańca Power Experiment w Katowicach. W tym konkursie bielskie tancerki zdobyły kolejne Grand Prix. Obie grupy zostały także nagrodzone drugimi miejscami w swoich kategoriach na 10. Ogólnopolskim Grand Prix Polski Kotwice w Brzegu.

r