Dzień bez samochodu

Na zdjęciu autobus fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską 22 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu! Bielsko-Biała po raz dwunasty włącza się w europejska kampanię i zachęca mieszkańców, by przesiedli się do autobusów miejskich. 


Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli w piątek 22 września, w Europejskim Dniu bez Samochodu, na wszystkich liniach komunikacyjnych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej będzie można podróżować bez biletu - za okazaniem w trakcie przejazdu dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, z ważnym badaniem technicznym (również za pomocą modułu moje pojazdy w aplikacji mObywatel) i dowodem tożsamości. 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską, odbywającą się corocznie od 16 do 22 września. Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego. 


opr. JacK