Dwójka ma 20 lat

Na zdjęciu scena podczas obchodów jubileuszu - poczet sztandarowy, przemawia jeden z gości fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Piękna uroczystość w Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej. Placówka świętowała jubileusz 20-lecia. Z tej okazji w auli szkoły 3 czerwca odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z udziałem społeczności szkolnej i gości.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły Grażyna Lorek.

- 20 lat to dużo i mało. Dla naszej szkoły to przepiękny czas. Czas budowania marki tej placówki pod szyldem Towarzystwa Szkolnego. Czas wytężonej pracy, spełniania marzeń i czas w końcu sporych sukcesów. To wszystko, co udało się osiągnąć przez te 20 lat jest dla nas - dla nauczycieli, dla rodziców, dla uczniów - powodem ogromnej dumy. Dwójka jest dzisiaj jedną z najlepszych publicznych szkół w Bielsku-Białej. Jest szkołą otwartą, nowoczesną, szkołą patrzącą w przyszłość, ale jednocześnie uczącą wartości przekazywanych nam przez naszych przodków – przez rodziców, dziadków, przez pokolenia – mówiła dyrektor.

Swoją obecnością obchody jubileuszu zaszczycili - biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. bp dr Adrian Korczago, posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel, prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i wielu innych.

- Bardzo się cieszę, że mogę być tutaj z państwem, że możemy czcić 20-lecie bardzo dobrej szkoły. Szkoły, która od lat wpisuje się w mapę edukacyjną naszego miasta, miasta, które też od lat, co trzeba przyznać, ma najwyższy poziom nauczania w całym województwie, niezmiennie. Olbrzymi wkład w to ma właśnie ta szkoła i za to chciałem podziękować – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski. – Życzę, aby to, co robicie, było kontynuowane, żebyście podejmowali nowe wyzwania, żebyście przeskakiwali kłody – zapewniam o swojej życzliwości i życzę wielu sukcesów – dodał.

Dyrektor przypomniała historię szkoły od momentu, gdy jej prowadzenie przejęło od miasta Towarzystwo Szkolne im. Mikołaja Reja. Podniosłym akcentem spotkania było uhonorowanie medalami nadanymi przez zarząd Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, wyróżnieniami i nagrodami pracowników szkoły za profesjonalizm, wysoki standard pracy oraz zaangażowanie w rozwój szkoły. Dyrektor Grażyna Lorek otrzymała Nagrodę Organu Prowadzącego za wzorowe zarządzanie szkołą.

Na zakończenie goście obejrzeli prezentację dokumentującą różnorodne atrakcyjne wydarzenia z życia szkolnego, ważne momenty, sukcesy, naukę oraz chwile rozrywki i odpoczynku - zdjęcia z sal lekcyjnych, świetlicy, rajdów w Beskidy, dni sportu, balów, pikników rodzinnych, koncertów, spektakli; z czasów, kiedy szkoła mieściła się tylko w jednym budynku; i z lat ostatnich, gdy starsi uczniowie uczą się w drugim budynku, a zajęcia sportowe odbywają się na nowym wielofunkcyjnym boisku.

Była też część artystyczna przygotowana przez uczniów Dwójki.

W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 do SP2 uczęszcza łącznie 619 uczniów, z czego do jednego oddziału przedszkolnego 17 dzieci, do klas 1-3 197 uczniów, do klas 4-8 405 uczniów. Szkoła liczy sobie 28 oddziałów klas 1-8 i jeden oddział przedszkolny.
 

oprac. ek

Na zdjęciu dyrektor szkoły Grażyna Lorek
Dyrektor szkoły Grażyna Lorek 

 

Na zdjęciu prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski
Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski 

 

Na zdjęciu poczet sztandarowy

 

Na zdjęciu wręczenie odznaczeń

 

Na zdjęciu występujące dzieci

 

Na zdjęciu występujące dzieci
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB