Dobre emocje

Na zdjęciu młodzi artyści fot. Jan Drabek/MDK Bielsko-Biała

W niedzielny wieczór 14 stycznia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbył się koncert noworoczny zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej. 

W koncercie pod przywołującym pozytywne skojarzenia tytułem Na dobry początek, przygotowanym przez uznane zespoły muzyczne i chóry działające na co dzień w strukturach MDK, wystąpili zarówno przedstawiciele najmłodszych pokoleń, dzieci i młodzież, jak i dorośli i seniorzy – współtworzący w sumie siedem spośród (bagatela!) kilkuset zespołów i grup funkcjonujących w jedenastu dzielnicowych domach kultury.

Scenariusz widowiska nawiązujący do tradycji świąt Bożego Narodzenia i noworocznego czasu napisała Zuzanna Bojda. Repertuar był zróżnicowany  - od góralskich brzmień po energetyzujący gospel. Głosu do nagrania użyczyli: Eugeniusz Jachym w roli dziadka oraz Alicja Kubiczek z Domu Kultury w Wapienicy w roli Jagódki. Nad całością wydarzenia w roli opiekuna artystycznego czuwał Michał Czulak.

Na gościnnej scenie Bielskiego Centrum Kultury zaprezentowały się znane i lubiane formacje MDK: Zespół Pieśni i Tańca Beskid pod kierownictwem artystycznym Barbary Rybczyk, Agaty Polok i Katarzyny Jopek oraz Kapela Beskid pod kierownictwem Marka Sztefko z Domu Kultury Włókniarzy. Zespół wokalny Kontrasty pod kierownictwem Agnieszki Dylik z Domu Kultury w Komorowicach. Zespół wokalny Melodyjka pod kierownictwem Barbary Marcinkiewicz z Domu Kultury w Lipniku. Chór Echo pod dyrekcją Teresy Adamus z Domu Kultury Włókniarzy oraz Bielski Chór Gospel i zespół wokalny 2B Voice – obie formacje pod dyrekcją Michała Czulaka, z Domu Kultury w Olszówce. 

Prezydent Jarosław Klimaszewski, pod którego patronatem odbył się koncert, wyraził uznanie dla poziomu wykonawców, którzy w styczniowy niedzielny wieczór zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością. Nie tylko zdaniem prezydenta stolica Podbeskidzia - wobec tak wielobarwnych talentów  - ma prawo ubiegania się o zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.  

źródło: Miejski Dom Kultury

 

Na zdjęciu młodzi artyści z MDK
Zespół Pieśni i Tańca Beskid, fot. Jan Drabek/MDK Bielsko-Biała

 

 

na zdjęciu artyści MDK
fot. Jan Drabek/MDK Bielsko-Biała

 

Na zdjęciu młodzi artyści
fot. Jan Drabek/MDK Bielsko-Biała

 

Na zdjęciu chór echo
Chór Echo, fot. Jan Drabek/MDK Bielsko-Biała

 

Na zdjęciu prezydent Jarosław Klimaszewski
prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, fot. Jan Drabek/MDK Bielsko-Biała