Dobra i skuteczna gra

Na zdjęciu trener BBTS Harry Brokking z zawodnikami Trener BBTS Bielsko-Biała Harry Brokking z zawodnikami, fot. materiały prasowe BBTS

Od zwycięstwa rozpoczęli fazę play-off zawodnicy bielskiego BBTS-u. Bielscy siatkarze pokonali 8 kwietnia drużynę Polskiego Cukru Avii Świdnik 3:1, a najlepszym graczem meczu wybrany został rosyjski atakujący, Oleg Krikun.

Na początku meczu pierwszej rundy fazy play-off autowy atak wykonał Michał Makowski. Po chwili bielszczanie wyszli na prowadzenie po asie serwisowym Jarka Macionczyka. Oba zespoły dużo ryzykowały w polu zagrywki. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zbudować większej przewagi. Ta sztuka udała się przyjezdnym przy zagrywce Karola Rawiaka (10:12). Trzy akcje później to BBTS prowadził, najpierw zagrywkę zepsuł Rawiak, później asa posłał Makowski, a na koniec skutecznie zablokował Oleg Krikun (13:12).

Świdniczanie nie odpuszczali, po autowym ataku Bartka Cedzyńskiego ze środka (16:18) Harry Brokking poprosił o pierwszą przerwę dla swojego zespołu. Bielszczanie próbowali odrzucić rywali od siatki, ale popełniali błędy w elemencie zagrywki. Nie mylił się za to Rawiak, który w kolejnym obejściu ponownie zagrał skuteczną zagrywkę (18:21). Po niej drugi czas wykorzystał trener BBTS. Przerwa pomogła miejscowym, którzy doprowadzili do gry na przewagi.

Początek drugiego seta był wyrównany, przy stanie 11:9 dla bielszczan w polu serwisowym pojawił się Michał Makowski, który zanotował świetną serię na zagrywce. Przewaga gospodarzy rosła z każdą akcją, bielscy siatkarze zyskali pewność siebie w ataku, dokładali punkty blokiem. Rozpędzonych rywali świdniczanie nie byli w stanie zatrzymać. BBTS wygrał pewnie drugiego seta do 17.

Podopieczni Harry’ego Brokkinga kontynuowali dobrą i skuteczną grę także w trzecim secie. Witold Chwastyniak próbował rotować składem, ale także zmiennicy nie byli w stanie podjąć rywalizacji z tak grającym BBTS-em. Bielszczanie grali swoją siatkówkę, która pozwoliła im wysoko wygrać trzecią odsłonę do 15. Świdniczanie nie załamali się jednak przegranymi wysoko setami. W czwartej partii długo trwała zacięta rywalizacja. Ostatecznie to BBTS w połowie seta wypracował wystarczająco dużą przewagę i wygrał tę część gry do 20 i cały mecz 3:1.

Rywalizacja przenosi się do Świdnika, gdzie już w najbliższą niedzielę bielski zespół zagra mecz rewanżowy. Jeśli zakończy się zwycięstwem Avii, to decydujące starcie odbędzie się w czwartek 15 kwietnia w Bielsku-Białej.

BBTS Bielsko-Biała - Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (25:27, 25:17, 25:15, 25:20)
Skład BBTS: Macionczyk (21), Piotrowski (12), Siek (7), Krikun (21), Makowski (13), Cedzyński (8) oraz Marek, Jaglarski (libero) Gryc, Vicentin, Kapelus.
MVP: Oleg Krikun