Dla Kajtka

Mamy tańczące na łące w chustach z dziećmi fot. Chustotańce

W niedzielę handlową - 11 grudnia o godz. 16.00 w Galerii Sfera odbędzie się chustowy flash mob Cała Polska tańczy w chustach i nosidłach dla Kajtka. To wyjątkowe wydarzenie organizowane wspólnie z Fundacją Serca dla Maluszka oraz Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Podczas wydarzenia roztańczone mamy z grupy Chustotańce zatańczą, aby wysłać dużo pozytywnej energii i podzielić się dobrem z Kajetanem Maciejowskim z Jaworza, który cierpi na bardzo poważną chorobę genetyczną.

- Kajtek to fantastyczny, pozytywny chłopiec, który w listopadzie skończył 4 lata i zmaga się z chorobą Canavan. Jest to rzadkie, postępujące, metaboliczne zaburzenie genetyczne, które prowadzi do zaniku istoty białej i szarej w mózgu, a w konsekwencji do jego neurodegeneracji. Kajtek sam, jak i cała jego rodzina walczy o to, aby zapewnić mu jak najlepszą opiekę i leczenie. Chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców Bielska-Białej, aby wsparli ich w tych działaniach. Wspólnie możemy zdziałać więcej – mówi współorganizatorka wydarzenia Kamila Klimont.

Chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego oraz regularnych wizyt u specjalistów, aby być w jak najlepszej formie przed wyjazdem do USA na terapię genową wartą 5 mln zł, która może uratować mu życie. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze trafią na konto Kajtka w fundacji i zapewnią mu opiekę specjalistów na najbliższe miesiące.

Dlatego organizatorzy zapraszają wszystkie chustowe rodziny i nie tylko, do tańca, aby o wsparciu dowiedziało się jak najwięcej osób. Wydarzenie odbędzie się w foyer Galerii II, organizatorzy przygotują specjalną choreografię, w rytm której będzie można być częścią tej inicjatywy.

Chustotańce to zajęcia taneczne dla mam z maluchami noszonymi w chustach lub nosidełkach ergonomicznych. W Bielsku-Białej uczęszcza na nie kilkanaście roztańczonych mam, które tworzą dobrze zgraną i wspierającą społeczność.

- Zachęcamy do udziału, warto przyjść, zatańczcie z nami i dzielcie się dobrem - aby puszki z fundacji Kajtka zapełniły się po brzegi – podsumowuje Kamila Klimont.

Ci, którzy nie będą mogli być na miejscu, o pomocy dla Kajtka mogą więcej dowiedzieć się na stronie Fundacji: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/kajetan-maciejowski.

źródło: Galeria Sfera

oprac. ek