Czy będziemy Rowerową Stolicą Polski 2021?

Rowerzyści przed bielskim Ratuszem Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Już po raz drugi miasto Bielsko-Biała i Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy zachęcają do udziału w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Na razie jest to propozycja wzięcia udziału w rozgrzewce przed oficjalną rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rozgrzewka potrwa do 21 maja, a właściwe ściganie odbywać się będzie w dniach 1-30 czerwca 2021 roku.

By wziąć udział w zabawie, potrzebne jest urządzenie z dostępem do internetu. Należy pobrać aplikację, wybrać rodzaj aktywności: jazda na rowerze i w drogę! Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie na stronie: https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/p/57-informacje 
Rejestruje ona liczbę przebytych kilometrów oraz m.in. liczbę spalonych kalorii. Osoby, które brały udział w zeszłorocznej edycji konkursu, mogą korzystać ze swoich starych loginów. 
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można pisać na adres mailowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy: biuro@visitbielsko.pl lub dzwonić pod nr tel. 537 618 837. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody, więcej o nich już wkrótce. 

Aplikacja Rowerowa Stolica Polski to propozycja dla każdego. Nie jest ważny wiek czy doświadczenie sportowe. Liczy się dobra sportowa zabawa i chęci, gdyż każdy kilometr ma znaczenie i może zadecydować o wygranej konkretnego miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i posiadają telefony komórkowe, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, które oficjalnie zgłosiło się do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ich lista znajduje się pod adresem https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/ranking_miast

Dołącz do nas i weź udział w oficjalnym treningu przed czerwcową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021. Lubisz Bielsko-Białą i Beskidy? Kochasz sport? Co byś powiedział lub powiedziała na połączenie tych pasji i udział w konkursie, w którym dbając o zdrowie, możesz kręcić kilometry dla naszego miasta i wygrywać atrakcyjne nagrody? – zachęca Lokalna Organizacja Turystyczna.

oprac. JacK 

Na zdjęciu plakat Rowerowej Stolicy Polski