Chemia wygrała

Na zdjęciu plakat fot. Pixabay

W Bielsku-Białej zakończyła się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu 48 Hour Film Project. Gala finałowa odbyła się 15 czerwca w Cavatina Hall, w jej trakcie pokazano najlepsze filmy, które powstały w 48 godzin. 

Festiwal 48 Hour Film Project przyciąga pasjonatów i profesjonalistów z branży, gotowych zaprezentować efekty swojej kreatywności osiągnięte w ciągu zaledwie 48 godzin intensywnej pracy twórczej. Jego organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia oraz fundacja Przestrzeń Filmowa z Warszawy. 


Filmy oceniał jury w składzie: Wiktor Obrok, Anna Guzik oraz Marek Hucz Największe uznanie jurorów zdobył film pt. Chemia, stworzony przez ekipę B98. Tym samym twórcy Chemii otrzymali szansę zaprezentowania swojego filmu na festiwalu filmowym Filmapalooza w Seattle. Tam ich dzieło - wraz z innymi filmami z miejskich edycji festiwalu 48HFP z całego świata - będzie rywalizować o nagrodę główną festiwalu, czyli prezentację na Short Corner Film festiwal w Cannes. Chemia została także wyróżniona za najlepsze zdjęcia i montaż, co podkreśla wyjątkową jakość artystyczną i techniczną filmu.
Drugie miejsce zajęła ekipa Jeżyki z filmem pt. Chcieć to być, a trzecie miejsce przypadło ekipie Los Capibaras za ich film pt. Resort
W trakcie gali finałowej wręczono łącznie ponad 20 nagród w różnych kategoriach, od najlepszego aktora i najlepszej aktorki, przez najlepsze kostiumy, scenariusz, aż po specjalne wyróżnienia za reprezentację miasta Bielska-Białej, które otrzymała ekipa Unfinished Breakfast za film sci-fi pt. Cefalopod Beskidzie
Film ten zdobył też jedną z nagród publiczności, druga nagroda publiczności powędrowała do ekip N.O.C. film za film kulinarny pt. Prościej.

oprac. JacK