Atemi walczyło na dwóch frontach

Na zdjęciu zawody na Cyprze Zawodnicy uczestniczący w Karate 1 Youth League Limassol  na Cyprze, fot. Atemi

5 i 6 czerwca zawodniczki i zawodnicy bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi rywalizowali w dwóch ważnych turniejach: Karate 1 Youth League Limassol  na Cyprze oraz Central Poland Open Grand Prix Karate w Pleszewie.

Na Cyprze w zawodach, w których wzięło udział 716 zawodniczek i zawodników reprezentujących, 483 kluby z 37 państw, znakomicie zaprezentowała się Eva Criou. Wywalczyła srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne juniorek w kategorii wagowej -59 kg, przegrywając jedynie walkę finałową z zawodniczką gospodarzy Reveccą Economidou. Reprezentująca Atemi Eva Criou na co dzień mieszka i trenuje w podparyskim klubie Karate Villeneuve La Garenne Shotokan, a jej trenerami są Karim Boussouira i Rida Bel-Iahsen.

Z kolei w pleszewskim turnieju – w którym uczestniczyło 512 zawodniczek i zawodników z 63 klubów - świetnie wypadła Anna Kowalska, która wygrała konkurencję kata indywidualne młodzieżowców. Miłą niespodziankę zrobiła 12-letnia Aleksandra Toś, która zdobyła  srebrny medal w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych. Brązowe medale Central Poland Open Grand Prix Karate wywalczyli - Wiktoria Toś i Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych oraz Joanna Janota i Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek.