Akademia Seniora ma 10 lat

na zdjęciu prezydent z panią prezes fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Tańce, śpiewy, dużo radości i wspomnień – to wszystko połączone z występami artystycznymi wcześniej urodzonych było główną atrakcją 10-lecia Akademii Seniora w Bielsku-Białej, który odbywał się pod hasłem Jeszcze w zielone gramy!

19 maja w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody 10-lecia Akademii Seniora.  W jubileuszu udział wzięli licznie zaproszeni goście, m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewskie oraz posłowie na sejm RP Małgorzata Pępek i Przemysław Drabek. Gratulacje akademii złożyła przewodnicząca bielskiej Rady Seniorów Elżbieta Rosińska.

- To jest wspaniały jubileusz i na szczęście możemy się już spotkać twarzą w twarz. Jestem pod wrażeniem nie tylko dzisiejszego występu, ale wszystkich waszych działań. 10 lat nie jest długim okresem, ale w waszym wykonaniu bardzo aktywnym. Bez was i waszego zaangażowania to miasto byłby niekompletne. Doskonale wpisujecie się w to, co z całym samorządem próbujemy robić, czyli dbać o seniorów. Nasza polityka senioralna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska. Jesteśmy dumni ze wszystkich działań, jakie podejmuje Akademia Seniora - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Przewodnicząca zarządu stowarzyszenia Akademia Seniora Lilianna Zarębińska dziękując wszystkim za przybycie, powiedział: - W związku z jubileuszem nasuwa się pytanie: 10 lat Akademii Seniora to dużo czy mało? Odpowiem tak, to tysiące godzin poświęcone przez dziesiątki ludzi, pasjonatów działania na rzecz drugiego człowieka. Na przestrzeni tych lat spotkaliśmy wiele ciekawych osób mających do zaoferowania swój czas i pomysły, jak sprawić, żeby seniorom żyło się lepiej, żeby mogli spełniać swoje marzenia.

To, co działo się na scenie w części artystycznej jubileuszu, zachwyciło wszystkich zebranych. Szczególny aplauz zebrały grupy artystyczne działające w ramach akademii. Zebrani podziwiali tańce w wykonaniu zespołu AS+ pod kierownictwem Elżbiety Barwickiej-Pichety. Pojawili się także w humorystycznych scenach członkowie grupy teatralnej Panaceum. Dopełnieniem galowego wieczoru był występ zespołu The ThreeX.

JacK

na zdjęciu scena na niej artyści

 

na zdjęciu scena na niej artyści

 

na zdjęciu scena na niej artyści
zdjęcia:  Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB