25 krótkich historii o muzyce

na zdjęci wystawa fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W sali koncertowej bielskiej szkoły muzycznej odbywają się liczne wydarzenia muzyczne, także dofinansowywane z budżetu miasta Bielska-Białej. Tym koncertom młodych obiecujących muzyków i gwiazd kameralistyki towarzyszy z aparatem fotograficznym Ignacy Cembrzyński, ukrywający się pod pseudonimem ignacy50. Wystawę jego muzycznych zdjęć - 25 krótkich historii o muzyce - można oglądać od 7 marca przez cztery kolejne tygodnie we wnętrzach bielskiego Ratusza.

Wcześniej wstawa 25 krótkich historii o muzyce eksponowana była w foyer budynku sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Jej autor od blisko dwóch lat towarzyszy z aparatem fotograficznym wydarzeniom muzycznym organizowanym w sali koncertowej bielskiego Muzyka. Jak mówił podczas wernisażu 8 grudnia 2022 r., został poproszony przez swoich znajomych, państwa Glądysów, o zrobienie zdjęć podczas koncertu ich syna. I tak zaczęła się jego przygoda z fotografowaniem koncertów w szkolnej sali.

- Prawdziwa improwizacja to taka, która jest świetnie przygotowana – stwierdził fotograf, mówiąc, że najważniejsza jest muzyka, którą on stara się uchwycić obiektywem aparatu i zamienić tę wspaniałą rzeczywistość dźwięków na piksele fotografii.
25 krótkich historii o muzyce można oglądać do 7 kwietnia w Ratuszu.

wag