100 lat pani Marianny

Na zdjęciu przewodniczący wraz z panią dyrektor składają życzenia jubilatce fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

19 lipca swoje 100. urodziny obchodziła bielszczanka Marianna Stępień, mieszkanka Domu Opieki Storczyk w Jaworzu. Pracownicy ośrodka przygotowali z tej okazji okolicznościowe spotkanie, w którym uczestniczyła rodzina, mieszkańcy domu opieki oraz przedstawiciele bielskiej Rady Miejskiej.

W imieniu samorządu Bielska-Białej życzenia oraz kwiaty jubilatce przekazał przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik wraz z dyrektor biura rady Danutą Brejdak.

Marianna Stępień urodziła się 19 lipca 1921 roku we wsi Dominikowice pod Gorlicami w ubogiej chłopskiej rodzinie. W 1948 roku wyjechała do Bielska, gdzie zamieszkała u swoich bliskich. Przez kilka lat opiekowała się domem, po czym podjęła pracę w zakładach włókienniczych w przędzalni i następnie w tkalni. Bardzo szybko owdowiała i zmuszona była sama wychowywać swojego jedynego syna Adama. Przez całe życie, aż do emerytury, pracowała fizycznie w przemyśle włókienniczym. Wolny czas uwielbiała spędzać na działce, gdzie mogła uprawiać swoje ulubione warzywa oraz kwiaty.

Jak podkreśla syn pani Marianny, receptą na długowieczność mamy jest z pewnością jej pogoda ducha i optymistyczne podejście do świata. Zawsze była osobą pracowitą i bardzo koleżeńską. Jej słabością do dziś są słodycze.

Wraz z życzeniami przewodniczący Janusz Okrzesik przekazał jubilatce stosowny list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów.

W wieku 98 lat pani Marianna Stępień zamieszkała w Domu Opieki Storczyk w Jaworzu. Ma jednego syna, jednego wnuka i jednego prawnuka.

ps

NA ZDJĘCIU JUBILATKA Z TORTEM
fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB