10 lat Akademii Seniora

Liliana Zarębińska z kwiatami i Adam Ruśniak Liliana Zarębińska z kwiatami i Adam Ruśniak, fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UMBB

8 września w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz rozpoczął się oficjalnie 10. rok działalności Akademii Seniora w Bielsku-Białej. Gratulacje i życzenia dalszej tak owocnej pracy złożył seniorom zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele współpracujących ze Stowarzyszeniem Akademia Seniora wydziałów Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
Zebrani odśpiewali hymn akademii, a osobom, które w tym roku obchodziły jubileusz taki sam jak nasze miasto, wręczono okolicznościowe dyplomy.  

- Celem naszej akademii jest szeroko rozumiana aktywizacja osób starszych, wykorzystanie ich wielkiego potencjału: wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego. Zadaniem Akademii Seniora jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej seniorów, a także budowanie więzi międzyludzkich, w tym międzypokoleniowych, integrowanie środowiska ludzi starszych, niezależnie od wieku i wykształcenia. Nasza akademia to nie tylko działalność na rzecz osób starszych ani praca seniorów dla seniorów. Jest to wielopokoleniowe zadanie, do którego zapraszamy osoby w każdym wieku- mówiła przewodnicząca Stowarzyszenia Akademia Seniora Liliana Zarębińska.

Rok akademicki rozpoczął wykład pt. Bielsko i Biała w roku zjednoczenia wygłoszony przez historyka Jacka Kachla.

Akademia Seniora podjęła działalność po przerwie spowodowanej pandemią już w maju br. Wykorzystując złagodzenie obostrzeń covidowych uruchomiono zajęcia, które mogły odbywać się w plenerze. W ramach projektów dofinansowanych przez Miasto odbywały się gimnastyka rehabilitacyjna i oddechowa, taniec liniowy i w kręgu, zajęcia tai-chi, plenery malarskie i fotograficzne oraz popularne spacerówki. Odbył się też wyjazd integracyjny do Tężni w Soli oraz dwie Sąsiadówki zorganizowane wspólnie z Kubiszówką. Stowarzyszenie Akademia Seniora zostało nominowane do nagrody w konkursie ”Marka Śląskie”.
Aktualnie członkowie Akademii Seniora mogą już korzystać z pełnej oferty zajęć.
Zapisy do Akademii Seniora przyjmowane są w biurze Akademii ul. Słowackiego 17 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 12:30
Wszelkie informacje na stronie www.stowarzyszenie-as.bielsko oraz na FB.

 

Na zdjęciu studenci akademii seniora
Studenci Akademii Seniora

 

Na zdjeciu członkowie akademii

 

Na zdjeciu akademicy

r