Zapobiegaj - nie zwlekaj

logo projektu Zapobiegaj - nie zwlekaj logo projektu Zapobiegaj - nie zwlekaj

Taką nazwę nosi kolejny projekt bielskiej młodzieży realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, która od lat umożliwia młodym wcielanie w życie pomysłów na walkę z problemami społecznymi.

Uczennice z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Hanny Chrzanowskiej oraz Bielskiej Szkoły Przemysłowej postanowiły propagować wśród społeczeństwa profilaktykę zdrowotną. W związku z tym wymyśliły projekt, który ma na celu poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego ciała oraz chorobach dotykających naszą cywilizację.

Działania podejmowane przez dziewczęta są źródłem informacji dla chcących dowiedzieć się więcej o swoim organizmie oraz tych, którym brakuje wiedzy w na ten temat. Istotą projektu jest też to, by dotarł on do osób, które powinny zainteresować się tematem zdrowia, oraz dodał odwagi tym, którzy mają wątpliwości przed pójściem do lekarza czy wykonaniem badań.

Członkinie projektu przekazują, jak prosta może być profilaktyka i jak wielu poważnych chorób pozwala ona uniknąć lub wcześnie wykryć. Dziewczęta, działając w mediach społecznościowych, zachęcają do wykonywania badań, opisują objawy oraz przyczyny chorób, a także przekazują wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Na ich profilach nie brakuje także zdrowotnych ciekawostek, które zaskoczyły niejednego już użytkownika.

Projekt można śledzić w mediach społecznościowych:
Instagram: https://www.instagram.com/zapobiegajniezwlekaj
Tiktok: https://www.tiktok.com/@zapobiegajniezwlekaj
Twitter: https://twitter.com/ZapNieZwlekaj

oprac. ek