Wnioskuj o stypendium

logo fundacji

Do końca września tegoroczni maturzyści, którzy dostali się na Uniwersytet Jagielloński, jak i już tam studiujący, mogą składać wnioski na stypendia Fundacji Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński. Fundacja wspiera młodych, zdolnych uczniów, którzy wyróżniają się wiedzą, osiągnięciami czy pasjami, a których nie stać na to, by samodzielnie utrzymać się w Krakowie.

Stypendia, w wysokości od 300 do 800 złotych miesięcznie, są wypłacane przez cały rok akademicki. Do tej pory Fundacja Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński ufundowała dziewięć takich stypendiów dla studentów różnych kierunków, od psychologii przez matematykę po biotechnologię.

Szczegóły wnioskowania o stypendium można znaleźć na stronie internetowej fundacji www.zbbnauj.pl i w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/zBBnaUJ. Wnioski można przesyłać drogą elektroniczną lub pocztą.

W połowie października odbędzie się uroczyste wręczenie stypendiów.

Fundacja Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński łączy mieszkańców miasta i okolic, którzy mieli doświadczenia ze studiowaniem na najstarszej polskiej uczelni wyższej.

Inicjatywę wspierają lokalne władze - honorowy patronat przyjęli m.in. Prezydent Miasta Bielska-Białej i Starosta Powiatu Bielskiego.

- Mamy nadzieję, że zgromadzimy wokół siebie dużą społeczność absolwentów UJ i ludzi w jakiś sposób związanych z tym uniwersytetem, dzięki którym uda się zbudować trwałą instytucję, zapewniającą stypendia i pomoc dla uczniów przez długie lata. Poza tym, marzeniem naszym jest, by tych wszystkich ludzi zebrać, połączyć, poznać ze sobą, czasem przypomnieć, zbudować dobre relacje etc. Jeśli takie osoby są wśród czytelników, to zachęcamy do kontaktu – mówi Grzegorz Pacek z zarządu fundacji Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński.

oprac. ek