Świeć przykładem – noś odblaski

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Policja

Akcja Świeć przykładem – noś odblaski skierowana jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jej celem jest zachęta, aby w porze wieczorowo-nocnej nosić elementy odblaskowe.


9 listopada bielscy policjanci, dziennikarze Radia Bielsko i Bielskich Dróg oraz strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Bielska, Komorowic Śląskich, Komorowic Krakowskich i pracownicy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego po raz kolejny zorganizowali akcję Świeć przykładem – noś odblaski. Na placu Wojska Polskiego zachęcali do używania odblasków przez pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego . Każdy, kto w trakcie akcji przyszedł na pl. Wojska Polskiego, otrzymywał odblaskowe opaski.

Liczba zainteresowanych miło zaskoczyła organizatorów. 

- Celem naszego przedsięwzięcia jest uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, szczególnie po zmroku. Nabiera to szczególnego znaczenia w miejscowościach pozamiejskich, gdzie nie ma oświetlonych dróg i wyznaczonych przejść dla pieszych, a nierzadko trzeba poruszać się poboczem drogi - podkreślają policjanci. - Warto pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym pieszy ubrany w ciemne kolory widoczny jest dla kierującego dopiero z odległości ok. 15 metrów, podczas gdy osobę, która ma na sobie element odblaskowy, kierowca może zauważyć już z odległości nawet 150 metrów! Zachęcamy zatem wszystkich, aby na drodze świecili przykładem. Im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.


oprac. JacK 
 

Na zdjęciu stojący ludzie