Partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy podpisane

Na zdjęciu siedzący ludzie fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

20 września w Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej siedem instytucji podpisało Partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy  w Bielsku-Białej i powiecie bielskim.

Porozumienie zostało zawarte z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Partnerstwo na rzecz lokalnego rynku pracy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim podpisano 20 września w Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. W imieniu władz Bielska-Białej podpisał je zastępca prezydenta Piotr Kucia. 

W ramach porozumienia zobowiązano się między innymi do aktywizacji osób poszukujących pracy lub pragnących ją zmienić oraz do promowania szkolnictwa branżowego. 

- Posiadanie praktycznego zawodu to dzisiaj pewna praca. Fachowcy są poszukiwani, czego doświadczamy wszyscy. Dlatego bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała i jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne korzyści - mówił zastępca prezydenta Piotr Kucia. 

Do partnerstwa przystąpili: 
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej
Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Regionalny Ośrodek Metodyczny WOM w Bielsku-Białej 
Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach 
Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej 

Dyrektor WUP w Katowicach Grzegorz Sikorski podkreślał, że porozumienie to jeden ze sposobów promocji szkolnictwa zawodowego, które pozwala młodym ludziom szybko odnaleźć na rynku pracy. W krótkim czasie młodzi mogą zdobyć zawód, który zapewni im dobrą pozycję na tym rynku. 

Po podpisaniu porozumienia odbyło się spotkanie przedstawicieli partnerów, którzy realizują doradztwo zawodowe. Przygotowane prezentacje posłużyły do wymiany doświadczeń między instytucjami. 


JacK