Literowanie słów po angielsku

Na zdjęciu tablica z wyrazami zapisanymi w języku angielskim fot. Pixabay

Konkurs szybkiego literowania słów po angielsku już niedługo w Bielsku-Białej. 11 kwietnia o godzinie 9.30 w Szkole Oxford Primary School przy ul. Krakowskiej 30 odbędzie się konkurs Spelling Bee, w którym zmierzą się ze sobą uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

Konkurs ma na celu promocję nauki słownictwa oraz umiejętności literowania wśród uczniów. Jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych: Bees to klasy pierwsze, Wasps - klasy druhie, Hornets - klasy trzecie. W pierwszym etapie pisemnym uczniowie zaliczają cztery konkurencje: znajomość alfabetu, zapisywanie przeliterowanych słów oraz słów usłyszanych w kontekście i poprawianie błędów. Uczniowie sprawdzają się w umiejętności literowania i zapisywania słów ze słuchu.

Po podsumowaniu tego etapu pięć osób z każdej kategorii z największą liczbą punktów zostanie zaproszonych do udziału w drugim etapie, który ma charakter ustny. 18 kwietnia o godz. 9.30 uczniowie będą mieli za zadanie literowanie zapisanych oraz usłyszanych słów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a uczniowie, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca, nagrody rzeczowe.

Za udział w konkursie pobierana jest opłata w wysokości 10 zł od uczestnika. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są pod adresem mailowym agnieszka.borowska@oxford-centre.network do 31 marca 2023.

opr. JacK