Koduj z Gigantami

baner

Do końca września trwają bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży - Koduj z Gigantami. W zajęciach można wziąć udział stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach, również w Bielsku-Białej, oraz on-line.

Rejestracja na warsztaty odbywa się na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/3s0Oew6.

Już po raz 13. organizatorzy bezpłatnej akcji przybliżą młodym uczestnikom podstawy programowania i korzystania z nowych technologii, dając możliwość równego dostępu do tego rodzaju zajęć i przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu.

Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania uczestników wprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Zrozumieć technologię AI

Każdej edycji Koduj z Gigantami przyświeca inny motyw. Tym razem Giganci Programowania zapraszają uczestników do Kr(AI)ny Przyszłości, a o tematyce warsztatów mówi już sama nazwa zapisana w przewrotny sposób. Organizatorzy wyróżniają w niej litery AI (Artificial Intelligence), czyli z ang. sztuczna inteligencja.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środowisk i aktualnej wiedzy, prowadzący zajęcia przedstawiają sztuczną inteligencję oraz szanse i zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie. Przy użyciu takich środowisk, jak Scratch, Minecraft Education czy Visual Studio uczestnicy przekonają się, że sztuczna inteligencja może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia. W projektach wykorzystane są różnego rodzaju elementy związane ze sztuczną inteligencją, nadając projektom niespotykany dotąd wygląd i zastosowanie.

- Spodziewać się można, że sztuczna inteligencja towarzyszyć nam będzie na każdym etapie edukacji. Z pewnością pomoże w tworzeniu dostosowanych materiałów edukacyjnych oraz wspomoże zarówno edukatorów, jak i uczniów, dostarczając różnego rodzaju pomysły i inspiracje. Sztuczna inteligencja budzi jednak wiele obaw i wątpliwości. Dlatego podczas warsztatów chcemy połączyć naukę programowania z tematem sztucznej inteligencji. Uczestnikom akcji pokażemy narzędzia AI i sposoby na ich pożyteczne wykorzystanie - jako źródło inspiracji, usprawnienia, a nie bezmyślnego kopiowania. Do tej pory, gdy uczeń miał problem z zadaniem domowym, musiał prosić o pomoc rodziców lub nauczyciela. Teraz funkcję takiego domowego nauczyciela może pełnić sztuczna inteligencja - o tym, jak przydatna chociażby w procesach edukacyjnych może okazać się sztuczna inteligencja przekonuje współzałożyciel szkoły Giganci Programowania Dawid Leśniakiewicz.

Kto może wziąć udział w zajęciach i jaką wiedzę może zdobyć?

Akcja Koduj z Gigantami otwarta jest dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a zajęcia są podzielone na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty są prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów.

Organizatorem akcji jest najprężniej rozwijająca się szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania, która już od 8 lat realizuje swoją misję cyfrowej edukacji młodego pokolenia. Do tej pory Giganci przeszkolili ponad 150.000 młodych fanów kodowania.

źródło: Giganci Programowania

oprac. ek