Druga Młodość

Na zdjęciu plakat fot. organizator

Młodzi ludzie na co dzień uczęszczający do III LO im. Stefana Żeromskiego oraz I LO im. Mikołaja Kopernika postanowili zrobić coś dobrego dla społeczeństwa i ruszyć z projektem łamiącym schematy i bariery międzypokoleniowe. 


Projekt pn. Druga Młodość - w każdym ciele młody duch to inicjatywa, która łączy różne pokolenia, dowodząc, że wiek nie jest przeszkodą w przekazywaniu wartości. Seniorzy oferują mądrość i historie, młodzi przynoszą energię i nowe pomysły. 
- Druga Młodość to nie tylko projekt społeczny, to idea zmieniająca spojrzenie społeczeństwa na starsze osoby. Chcemy, aby seniorzy czuli się docenieni i ważni, a młodzi ludzie mieli szansę na rozwijanie się i zdobywanie nowych umiejętności - tłumaczą organizatorzy projektu. – Każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma potencjał do zmiany i rozwoju. Wierzymy, że poprzez relacje między pokoleniami możemy stworzyć społeczeństwo pełne szacunku - dodają młodzi. 


Zespół projektu to grupa młodych ludzi - Julia Rączka, Matylda Golonka, Dominika Pasieka, Maria Grabowska, Matylda Stocka, Aleksandra Jura, Ignacy Lesiński, Karol Chrobak i Mikołaj Kulisa. Są uczniami III LO im. Stefana Żeromskiego oraz I LO im. Mikołaja Kopernika. Zapowiadają, że już w najbliższym czasie będą organizowane spotkania, warsztaty i wyjścia, umożliwiające seniorom i młodym dzielenie się doświadczeniami. Projekt stawia na edukację, oferując zdobycie nowej wiedzy. 


Kampania pt. Druga Młodość- W każdym ciele młody duch jest realizowana w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.


JacK 

Na zdjęciu plakat

 

Na zdjęciu plakat