Basen w nowych szatach

Na zdjęciu budynek fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zmodernizowany basen w Szkole Podstawowej nr 37 na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurował działalność 4 grudnia. Uroczystości towarzyszyły występy uczniów i rozdanie nagród w konkursie plastycznym. 


Od teraz uczniowie szkoły na Osiedlu Karpackim mogą korzystać z nowej niecki ze stali nierdzewnej oraz wyremontowanych szatni.
- Nie byłoby dzisiejszego otwarcia, gdyby nie zaangażowanie i wysiłek wielu ludzi. Mam nadzieję, że nowy basen nie będzie tylko miejscem do nauki pływania, ale również przestrzenią do zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego i sferą relaksu - mówiła podczas inauguracji dyrektor szkoły Barbara Markiel. 


– Bardzo się cieszę, że przed dniem św. Mikołaja udało się zakończyć tę inwestycję, co oznacza, że otrzymujecie jeszcze jeden prezent. Zmodernizowany basen to miejsce przyjezdne i bezpieczne. Mam nadzieję, że nauczycie są na nim pływać, a ci, którzy już umieją, nabiorą większej wprawy. Statystyki pokazują, że z umiejętnością pływania różnie bywa w naszym kraju. Liczę na to, że ten obiekt będzie służył przez wiele lat - powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski. 


Inwestycja warta blisko 7 mln zł realizowana była od maja do listopada br. Na poziomie hali basenowej wykonano szatnie wyposażone m.in. w szafki zamykane na klucz (w tym dla osób niepełnosprawnych), sanitariaty, WC oraz natryski. W podziemiu powstało zaplecze magazynowe i technologiczne - centrale wentylacyjne, układy filtracji, stacja dezynfekująca wodę basenową.


Na zewnątrz budynku wykonano docieplenie ścian zewnętrznych i stropu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Remont przeszła również najważniejsza część każdego basenu, dzięki czemu uczniowie mogą korzystać z niecki wykonanej ze stali nierdzewnej. Całość prac inwestycyjnych zamknęła się w kwocie 6 887 000 zł brutto.
Podczas otwarcia wystąpiły szkolne zespoły, rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pt. Mój wymarzony basen. Rysunki oraz makiety można podziwiać na korytarzu prowadzącym na basen. 

- Jestem pod wielkim wrażeniem waszych dzisiejszych występów – przyznał prezydent Jarosław Klimaszewski.


W otwarciu inwestycji uczestniczyli także zastępca prezydenta Piotr Kucia oraz radni Rady Miejskiej: Marcin Litwin, Roman Matyja i Rafał Ryplewicz. 

JacK