Przedwiosenne zwiedzanie Ratusza

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zgodnie z obietnicą prezydenta Jarosława Klimaszewskiego siedziba władz samorządowych Bielska-Białej będzie kolejny raz dostępna dla tych, którzy będą chcieli zwiedzić Ratusz. 

W zeszłym roku zainteresowanie bielszczan zwiedzaniem Ratusza okazało się tak duże, że trzeba było wprowadzić zapisy dla chętnych. Zwiedzanie okazałego gmachu w kilka sobót w ramach obchodów 125-lecia Ratusza cieszyło się takim zainteresowaniem, że dla wielu chętnych zabrakło miejsca. Teraz Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zaprasza po raz kolejny na zwiedzenie siedziby UM - 11 marca od godz. 10.00.


Po jednym z najładniejszych XIX-wiecznych budynków w mieście oprowadzał będzie historyk Jakub Krajewski, a następnie z Jackiem Kachlem zwiedzający penetrować będą szczelinę przeciwlotniczą i tajny loch ucieczkowy z Ratusza. Zwiedzanie Ratusza i podziemi z przewodnikami zaplanowano w grupach o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 12.00, 12.30, 13.00. Należy zabrać ze sobą dobre, pełne obuwie i latarki (najlepiej czołówki).


Zapisy na zwiedzanie przyjmowane są mailowo na adres kp@um.bielsko-biala.pl  lub osobiście w sekretariacie Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 1. Liczba miejsc ograniczona.

W imieniu organizatorów i swoim własnym serdecznie zapraszam. 

Jacek Kachel 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie