Zagłosuj na Irenę Awieruszko-Ptaszkiewicz!

Na zdjęciu Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski Na zdjęciu Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, fot. archiwum prywatne

Bielszczanka, tegoroczna BBohaterka - czyli zdobywczyni tytułu przyznawanego przez Urząd Miejski dla osób, które w sposób wybitny, z potrzeby serca niosą pomoc innym - Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz została wybrana do grona dwudziestu osób z całej Polski zakwalifikowanych do ogólnopolskiego konkursu Człowiek bez barier.

Każdy z nas może pomóc Irenie Awieruszko-Ptaszkiewicz zdobyć nagrodę publiczności w konkursie Człowiek bez barier jeszcze do soboty – 19 listopada do godziny 12.00. Wystarczy wejść na stronę https://testintegracji.pl/.../get/glosowanie_iframe.php... i zagłosować.

Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz jest jedyną w Polsce, a może i na świecie, instruktorką zumby z niepełnosprawnością wynikającą z rzadkiej choroby genetycznej kości i stawów, która powoduje u niej wiele deformacji i ciężkich zmian zwyrodnieniowych. Mimo tego od 9 lat jest licencjonowaną instruktorką zumby. Przekracza swoje granice, łamie bariery i robi to, co teoretycznie jest niemożliwe. A to z kolei jest inspiracją dla uczestników jej zajęć – niezależnie od tego z czym przyszło im żyć – Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz pokazuje, że można żyć aktywnie i z pasją.

Jest też organizatorką piętnastu Charytatywnych Maratonów Zumba Fitness w Bielsku-Białej, z których całkowity dochód był przeznaczony na leczenie chorych dzieci i dorosłych, a także czterech ogólnopolskich Charytatywnych Akcji Kalendarzowych Zumba daje Nadzieję w Chorobach Rzadkich. W 2020 roku założyła fundację Siła Nadziei, żeby jeszcze skuteczniej pomagać potrzebującym.
- Bielszczanie już ją docenili – teraz kolej na całą Polskę! Pomóżmy jej wygrać – apelował kilka dni temu w mediach społecznościowych prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Konkurs Człowiek bez barier jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 roku wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością.

W 19 dotychczasowych edycjach nagrodzono już ponad 100 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności: po urazach kręgosłupa, z postępującym zanikiem mięśni, bez rąk, z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niewidome, głuchoniewidome.

Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Celem konkursu jest nagradzanie ludzi, których życie zawodowe i społeczne jest wzorem postępowania dla innych. Wśród nich są osoby odnoszące sukcesy w biznesie, artyści, sportowcy oraz liderzy społeczności lokalnych, prezentowani przez pryzmat osobistych osiągnięć, realizowanych marzeń, twórczej pasji, zaangażowania społecznego i podejmowanej aktywności. Konkurs pokazuje, że niepełnosprawność nie musi określać ludzi, odbierać marzeń, kojarzyć się z biernością, nieszczęściem i wykluczeniem. Laureaci i finaliści są inspiracją dla osób z niepełnosprawnością oraz źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu.

oprac. ek