Żyjące Książki już w weekend

Na zdjęciu kiermasz książek w Galerii Sfera fot. Galeria Sfera

Pomoc dla ośrodków opiekuńczych w regionie i schronisk dla bezdomnych zwierząt – taki cel przyświeca czwartej edycji akcji Żyjące Książki, która odbędzie się 27 maja w Galerii Sfera.

Cykliczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Fundacji Ekologiczną Arka cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Dzięki poprzednim kiermaszom udało się zebrać pieniądze na cele charytatywne, a także stworzyć żyjące biblioteczki dla dzieci.

- Bardzo cieszymy się z tego, że mieszkańcy Bielska-Białej chętnie biorą udział w każdym kiermaszu i wspólnie z nami tworzą tę wyjątkową lokalną tradycję. Dzięki wsparciu wszystkich uczestników ostatniego wydarzenia, udało się zakupić 500 biletów do kina dla dzieci z domów dziecka – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Nadchodząca akcja będzie z kolei poświęcona regionalnym ośrodkom opiekuńczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Ponadto w planach jest utworzenie kolejnych żyjących biblioteczek, do budowy których użyte będą materiały z recyklingu.

Kiermasz odbędzie się 27 maja w foyer Galerii Sfera. Jednak już teraz wszyscy chętni mogą przynieść swoje książki do punktu informacyjnego Galerii I w godzinach 9.00-21.00. Tematyka dzieł nie ma znaczenia – organizatorzy proszą jedynie, by były one w dobrym stanie. Udział w akcji jest dobrym pretekstem do wymiany domowej biblioteczki przed zbliżającymi się wakacjami, gdy mamy nieco więcej czasu na nadrabianie zaległości czytelniczych.

Wydarzenie organizowane przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną Arka uzyskało patronat prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

źródło: Galeria Sfera