Widok z Szyndzielni za darmo

Na zdjęciu plakat fot. organizator

Uwaga miłośnicy gór! Z okazji Światowego Dnia Turystyki na wieżę widokową na Szyndzielni będzie można wejść za darmo …

W najbliższy wtorek, 27 września, Kolej Linowa Szyndzielnia włącza się aktywnie w obchody Światowego Dnia Turystyki i proponuje wizytę na wieży widokowej na Szyndzielni bez opłaty. Aby skorzystać z tej darmowej atrakcji, wystarczy zakupić bilet i wyjechać koleją linową na Szyndzielnię - ten sam bilet będzie upoważniał w tym dniu do darmowego wejścia na wieżę widokową, która znajduje się przy górnej stacji kolei linowej na Szyndzielni. Kolej kursuje od godz. 9 do godz. 17.30.


Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://kolej-szyndzielnia.pl/ 
Z platformy widokowej roztacza się panorama naszego miasta, Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego; widać z niej także Babią Górę , Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej, szczyty górskie są prawie na wyciagnięcie ręki. 
Oprócz wieży widokowej można obejrzeć miniekspozycję historycznych wagoników używanych w latach 1953-2016 mieszczącą się w górnej stacji kolei na Szyndzielni. 


Polecamy również przy okazji udział w konkursie pt. W góry, ogłoszonym przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach Światowego Dnia Turystyki. Szczegóły na stronie: https://bielsko-biala.pl/konkurs-w-gory 


Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Turystyki (ang. World Tourism Day, WTD) to święto obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Ustanowiono go decyzją tejże organizacji w 1979 roku, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku. Turystyka jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, daje możliwość poznawania kultur, tradycji oraz języków. 


27 września to święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką. Dlatego w myśl powiedzenia podróże kształcą, cały czas zachęcamy do korzystania z górskich tras rowerowych i beskidzkich szlaków turystycznych.

opr. JacK 

Na zdjęciu plakat